Årets Hordabelger

Årets Hordalandsbelger
Vi følger NBFK’s (hovedklubbens) lister ved utregning av utstillingsresultater,
Lydighetslisten regnes ut fra de to høyeste poengsummene ved oppnådd 1.-3. premie.

ÅRETS VALP I HORDALAND: SEND INN DINE RESULTATER
Dette er uoffisielle utstillinger, så dermed må resultatene sendes inn av eier.
Kun BIR og BIM + BIG og BIS plassering teller
Send mail til lindae@bkkfiber.no


Årets Hordalandsbelger 2014
Groenendael

1. NUCH DKCH DKVV-14 Cichla’s Karras – Eier: Vidar Fredriksen – Poeng: 65
2. Moulin Rouge av Vikholmen – Eier: Linda og Ronny Eliassen – Poeng 47
3. Jackpot av Vikholmen – Ingrad Aasgard – Poeng: 31,5
4. NUCH Jada-Jada -Jada av Ostretunet – Eier: Mette Nordgulen – Poeng: 27,5
5. NUCH NBFKV-12 Girl Power av Vikholmen – Eier: Ada Ekeland – Poeng: 26
6. NUCH DKCH NORDV-12 French Touch du Bois du Tot – Eier: Eidis og Ada Elin Ekeland – Poeng: 21
7. NUCH DKCH NV-10 Luavjan’s BonoTheOne – Eier: Linda og Ronny Eliassen – Poeng: 19
8. NJV-12 Just Like Madonna av Vikholmen – Eier: Ada Ekeland
9. JWW-10 NORDV-11 INT CH NUCH DKCH NV-11 DKV-11 FINV- 13 Dustin Dream av Vikholmen Eier: Ekeland, Ada Elin & Even Hagland 138,5 (5) 

Tervueren

 1. Nizhoni’s Sands of Time – Eier: Tron og Katharina Søreide – Poeng: 72
2. NUCH Tikkabis Xanti – Eier: Vidar Fredriksen – poeng: 49,5
3. NUCH DKCH Tikkabis Xander -Eier: Vidar Fredriksen og Henry Tore – oeng: 36
4. NUCH Nizhoni’s timeless Design – Eier: Eli Andrea Foss Balderheim – Poeng: 32 

Tervueren veteran:

 1. NUCH Chevy’s Kahroma – Eier: Wang, Iselin – Poeng 5 

Groenendael Veteran

 1. NUCH DKCH NV-10 Luavjan’s BonoTheOne – Eier: Eliassen Ronny og Linda – Poeng: 35  

ÅRETS VALP

Nadjarah’s Khal Drogo

 Lydighet Klasse 2

1.Jackpot av Vikholmen – Eier: Aasgard, Ingrid Poeng: 164 p (1) 


Årets Hordalandsbelger 2013
Groenendael

1. JWW-10 NORDV-11 INT CH NUCH DKCH NV-11 DKV-11 FINV- 13 Dustin Dream av Vikholmen Eier: Ekeland, Ada Elin & Even Hagland 138,5 (5)
2 .NUCH NBFKv-12 Girl Power av Vikholmen – Eier: Ekeland, Ada Elin – Poeng: 59,5 (5)
3. NUCH Jabba-Dabba-Doo av Ostretunet – Eier: May-Trude Austrheim – Poeng: 34 (4)
4. NJV-12 Cichlas Karras – Eier: Fredriksen Vidar – Poeng: 27 (5)
5. NUCH DKCH NV-10 Luavjan’s Bonotheone – Eier: Eliassen, Ronny og Linda / Sandh Per og Katrine 25 (3)
6. Jackpot av Vikholmen – Eier: Ingrid Aasgard – Poeng: 21,5 (3)
7. NUCH Jada-jada-jada av Ostretunet (g) – Eier: Nordgulen, Mette – Poeng: 12 (2)
8. NordJV-10 Bå Ostara Av Nangijala – Eier: Vågenes, Sophie Bettine – Poeng: 9 (2) 

Tervueren


1. NUCH Nizhoni’s Timeless Design – Eier : Wang, Iselin Maria og Baldersheim, Eli Andrea Poeng: 26 (5)
2. NUCH Rainbows End’s Brian Zico (t) – Eier: Mongstad, Aud og Rosnes Jon – Poeng
3. Tikkabi’s Xander (t) – Eier: Henry Tore Og Vidar – Poeng:
4. Vienna van Moned Eier: Eliassen, Ronny og Linda – – Poeng: 8,5
5. NUCH Chevy’s Kahroma – Eier: Wang, Iselin – Poeng 7
6. Nizhoni’s Sands Of Time (t) – Eier: Søreide,Trond og Katharina – Poeng: 2,5 

Groenendael Veteran

 1. Nadjarahs Cordelia – Eier: Eliassen Ronny og Linda – Poeng: 11,5

ÅRETS VALP

 1. Nadjarahs Jarah – Eier: Eliassen, Ronny og Linda – Poeng: 25 (1)
2. Moulin Rouge av Vikholmen – Eier: Eliassen, Ronny og Linda – Poeng: 10 (2)

Lydighet Klasse 1

1.Jackpot av Vikholmen – Eier: Aasgard, Ingrid Poeng: 341,5 p (2)


Årets Hordalandsbelger 2012
Groenendael

1. NUCH DKCH NORDV-12 French Touch du Bois du Tôt – Eier: Ekeland, Ada Elin & Eidis – Poeng: 73,5 (5)
2. NUCH DKCH NV-10 Luavjan’s Bonotheone – Eier: Eliassen, Ronny og Linda / Sandh Per og Katrine – Poeng: 57 (5)
3. JWW-10 NORDV-11 INT CH NUCH DKCH NV-11 DKV-11 Dustin Dream av Vikholmen – Eier: Ekeland, Ada Elin og Even Hagland – Poeng: 52,5 (5)
4. Girl Power av Vikholmen – Eier :Ekeland, Ada Elin – Poeng: 28 (4)
5. NUCH DKCH INT CH N VCH SV-07 SV-08 KBHW-08 FINV-09 A-Te-ell’s Madame Yatzie – Eier: Ekeland, Ada Elin og Hagland, Even – Poeng: 15,5 (3)
6. Jada-jada-jada av Ostretunet (g) – Eier: Nordgulen, Mette – Poeng: 10,5 (3)
7. NUCH DKCH Neo (g) – Eier: Nordanger, Jannike og Ekeland, Ada Elin – Poeng: 8 (2)
8. Mustanaamion Fidji (g) – Eier: Eliassen, Ronny og Linda – Poeng: 6(2)
9. Nadjarah’s Cordelia – Eier: Eliassen, Ronny og Linda – Poeng: 5 (1)
10.NordJV-10 Bå Ostara Av Nangijala – Eier: Vågenes, Sophie Bettine -Poeng: 2,5 (1)

Tervueren

1. NUCH Grimmendans Gigi (t) – Eier: Wang, Iselin Maria – Poeng: 87,5 (5)
2. Nizhoni’s Timeless Design – Eier: Baldersheim, Eli Andrea – Poeng: 44,5 (5)
3. Tikkabi’s Xander (t) – Eier: Henry Tore Og Vidar – Poeng: 30,5
4. NUCH Koko Luxus Lexi av Revehiet (t) – Eier: Sæbye, Nina L – Poeng: 12.5 (2)
5. NUCH Rainbows End’s Brian Zico (t) – Eier: Mongstad, Aud og Rosnes Jon – Poeng: 5,5 (2)
6. Vienna van Moned – Eier: Eliassen, Ronny og Linda – Poeng: 3,5 (1)
7. Nizhoni’s Sands Of Time (t) – Eier: Søreide,Trond og Katharina – Poeng: 2

Groenendael Veteran

 1. Nadjarahs Cordelia – Eier: Eliassen, Linda og Ronny – Poeng: 27 (1)

ÅRETS VALP

 1 .Jackpot av Vikholmen – Eier: Aasgard, Ingrid – Poeng: 28 (3)
2. Kvina’s Hit Hard by Magic – Eier: Eliassen, Linda og Ronny – Poeng: 27 (2)


Årets Hordalandsbelger 2011
Groenendael

1. JWW-10 Nuch DkCh NV-10 DKV-10 Dustin Dream av Vikholmen (g – Eier: Ekeland, Ada Elin & Even Hagland – Poeng: 106 (5)
2. French Touch du Bois du Tôt (g) – Eier: Ekeland, Eidis og Ada – Poeng: 53 (5)
3. Int.Ch N DK Ch SV-07,09 NV-07 KBHV-08 FINV-09 R.H A-Te-Ell’s Madame Yatzie (g) – Eier: Ekeland Ada Elin og Even Hagland – Poeng: 34 (2)
4. Nuch Collision Course av Ostretunet (g) – Eier: Vigdis – Poeng: 17 (3)
5. Girl Power av Vikholmen (g) – Eier: Ekeland Ada Elin – Poeng: 9 (1)
6. N DK UCH NV-10 p.E Luavjan’s Bono The One (g) – Eier: Eliassen Ronny Og L/Sandh Per Og K – Poeng: 6 (1)
7. Luno Des Champs Du TrefleBaldersheim, Eli Andrea Foss5 (1)
8. NordJV-10 Bå Ostara Av Nangijala – Eier: Vågenes, Sophie Bettine – Poeng: 2,5 (1)
9. N DK UCH Neo (g) – Eier : Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada – Poeng: 1 (1)

Tervueren

1. Nuch Grimmendans Gigi (t) – Eier: Wang, Iselin Maria – Poeng: 22 (3)
2. Hexen House Aredehl (t) – Eer: Svensson, Elin – Poeng: 13 (2)
3. Nord JV-10 Nemi Des champs du Trefle (t) – Eier: Baldersheim, Eli Andrea og Gunhild Vefling – Poeng: 10 (1)
4. Koko Luxus Lexi av Revehiet (t) – Eier: Sæbye, Nina – Poeng: 8 (2)
5. Hnossa des Terres Bergeres (t) – Eier: Eliassen, Ronny & Linda K./Ryland, Lisbeth – Poeng: 7,5 (1)
6. Nuch Rainbows End’s Brian Zico (t) – Eier: Mongstad, Aud og Rosnes Jon – Poeng: 7 (2) 

ÅRETS VALP

 1. Girl Power av Vikholmen – Eier: Ekeland, Ada Elin – Poeng: 65 (4)

LP,AG og Bruks 2011  
Lydighet Klasse 1

 1.Woodshine’s Nun-De-Waone – Eier: Igelkjøn, Roger – Poeng: 179,5 p (1)

Lydighet Klasse 2

 1.Woodshine’s Nun-De-Waone – Eier: Igelkjøn, Roger – Poeng: 304,5 p (2)


Årets Hordalandsbelger 2010
 Groenendael

1. INT.Ch N DK UCH SV-07-09 NV-07 KBHV-08 FINV-09 R.H. A-Te-Ell’s Madame Yatzie (g) – Eier: Ekeland, Ada Elin – Poeng: 136,5 (5)
2. JWW-10 Dustin Dream av Vikholmen (g) – Eier: Ekeland, Ada Elin & Even Hagland – Poeng: 102 (5)
3. N DK UCH pE Luavjan’s Bono the One (g) – Eier: Eliassen, Ronny & Linda K./ Sandh, Per & Kathrine – Poeng 69 (5)
4. Cichlas Goya (g) – Eier: Andreassen, Henning/Jensen, Anne T. – Poeng: 21,5 (4)
5 N UCH Neo (g) – Eier: Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada – Poeng: 12,5 (3)
6. N DK UCH NV-09 Woodshine’s Luna (g) – Eier: Nordanger, Jannike – Poeng: 12 (3)
7. N UCH NV-09 Xantos du Baton Tiroir (g) – Eier: Solberg, Hege/Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada – Poeng: 10,5 (2)
7. Nadjarah’s Harmony (g) – Eier: Eliassen, Ronny & Linda K. Poeng: 10,5 (1)
9. Nadjarah’s Helios – Eier : Gangstøe, Tom – Poeng :10 (1)
10. Tendance B’Golden Gift (g) – Eier : Therese Murberg – Poeng: 8 (1)
11. Nadjarah’s Faun (g) – Eier : Århus, Sigstein – Poeng: 7 (1)
12. N UCh Mademoiselle Mikane av Vikholmen (g) – Eier :Nordanger, Jannike S. Poeng: 2,5 (1)

Tervueren

1. N UCH Grimmendans Gigi (t)Wang, Iselin31 (4)
2. N UCH Rainbows End’s Brian Zico (t – Eier : )Mongstad, Aud29,5 (2)
3. Hnossa des Terres Bergeres (t) – Eier : Eliassen, Ronny & Linda K./Ryland, Lisbeth17 (2)
4. N UCH R.H. Chevy’s Kahroma – Eier : Wang, Iselin9 (2)
5. Nimbus des Champs du Trêfle – Eier :Hansen, Beate/Kristoffersen, Kjell7 (2)
6 Koko Luxus Lexie av Revehiet – Eier :Sæbye, Nina4,5 (2)
7. Red Wolf’s Agile Athella (t) – Eier :Nordgulen, Siri1 (1)

 ÅRETS VALP

1. French Touch du Bois du Tôt (g) – Eier: Ekeland, Eidis og Ada63 (3)
2. Bonvivant Bali (m) – Eier : Eliassen, Linda og Kathrine B. Eliassen42 (3)
3. Hexen House Aredhelh (t) – Eier : Elin Svensson41 (3)
4. Nemi des Champs du Trêfle (t) – Eier : Baldersheim, Eli Andrea F. & Gunhild V.38 (2)
5. Dustin Dream av Vikholmen (g) – Eier :Ekeland, Ada Elin & Even Hagland24 (2)
6. Earthquake Hazard av Ostretunet (g) – Eier :Vigdis & Kurt3 (1)

Lydighet Klasse 1

 1. Nizhoni’s First Love – Eier : Roger Igelkjøn270,5 (2)
2. Tendance B’Golden Gift (g) – Eier : Therese Murberg163 (1)

Lydighet Klasse 2

 1. Tendance B’Golden Gift (g) – Eier : Therese Murberg315,5 (2)
2. BW Pastinakk av Nangijala (g) – Eier : Kenneth Eliassen310 (2)
3. Hnossa des Terres Bergeres (t) – Eier : Lisbeth Ryland261 (2)

Lydighet Klasse 3

 1.Nadjarah’s Beaulieu Priscilla (g – Eier : )Vigdis Johannessen575 (2)

Lydighet Klasse Elite

 1.Nadjarah’s Beaulieu Priscilla (g)Vigdis Johannessen233,5 (1)

 Agility Klasse I

1.Hnossa des Terres Bergeres (t)Lisbeth Ryland44 (1)

Agility Klasse II

1.Bt Agamemnon av Nangijala (g)Kathrine Brusletto Eliassen56 (1)

Agility Klasse III

1.Red Wolf’s Amazing Ace (t)Stine Pernille Larsen162 (4)
2.Black Hawkwind’s ThyraAnja Egge Horne70 (2) 

Hopp Klasse II

1.Bt Agamemnon av Nangijala (g)Kathrine Brusletto Eliassen56 (1)

Hopp Klasse III

1.Red Wolf’s Amazing Ace (t)Stine Pernille Larsen162,94 (3)
2.Black Hawkwind’s ThyraAnja Egge Horne150,44 (4)


Årets Hordalandsbelger 2009
Groenendael

1. N DK UCH pE Luavjan’s Bono the One (g)Eliassen, Ronny & Linda K./Sandh, Per & Kathrine68,5 (5)
2. Int.Ch N DK Ch SV-07,09 NV-07 KBHV-08 FINV-09 R.H A-TE-Ell’s Madame Yatzie (g) Ekeland, Ada Elin56 (5)
3. N UCH NV-09 Xantos du Baton Tiroir (g)Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada43 (5)
4. N UCH Neo (g) Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada38 (5)
5. Rainbows End’s Corrita (g)Eliassen, Ronny & Linda K.35 (3)
6. N DK UCH NV-09 R.H. Woodshine’s Luna (g) Nordanger, Jannike30,5 (3)
7. Ravi Rerikon av Vikholmen (g)Myklebust, Torbjørn/ Nordanger, Jannike17 (1)
8. Nadjarah’s Faun (g)Århus, Sigstein15,5 (3)
9. N UCH Nadjarah’s Griffin (g)Bukkøy, Freddy14 (2)
10. Haimee Black Z Kovarny (g) Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada12,5 (4)
11. Luno des Champs du Trefle (g)Baldersheim, Eli Andrea Foss2,5 (1)
12. Collision Course av Ostretunet (g)Hopland, Vigdis1 (1)

Groenendael Veteran

 1. N UCh Mademoiselle Mikane av Vikholmen (g)Nordanger, Jannike5 (1)

Tervueren

 1. Grimmendans Gigi (t)Wang, Iselin13,5 (4)
2. Rainbows End’s Brian Zico (t)Mongstad, Aud10,5 (2)
3. Woodshine’s Ikaros in Sky (t)Anglevik, Randi & Anita10 (2)
4. Red Wolf’s Agile Athella (t)Nordgulen, Siri9 (1)
5. Red Wolf’s Amazing Ace (t)Larsen, Stine/Nordgulen, Siri5 (1)
6. R.H. N UCh Chevy’s Kahroma (t)Wang, Iselin4 (1)
6. Hnossa des Terres Bergeres (t)Eliassen, Ronny & Linda K./Ryland, Lisbeth4 (2)

 ÅRETS VALP

 1. Nizhoni’s First Love (t) – Eier : Iselin Wang/R. Igelkjøn24 (2)
2. Nadjarah’s Helios (g) – Eier : Tom Gangstøe22 (1)
3. Dustin Dream av Vikholmen (g) – Eier : Ada Ekeland19 (1)
4. Nadjarah’s Hope (g) – Eier : Begithe Oftedal/Åsmund Vassel3 (1)
4. Nizhoni’s First in Line (t) – Eier : Remi Røstbø/Iselin Wang3 (1) 

Agility Klasse I

 1. Red Wolf’s Amazing Ace (t – Eier : Stine Pernille Larsen209 (3)
2. BT Agamemnon av Nangijala (g) – Eier : Kathrine Eliassen69 (1)

Agility Klasse II

 1. Red Wolf’s Amazing Ace (t) -Eier : Stine Pernille Larsen133 (2)

Agility Klasse III

 1. Black Hawkwind’s Thyra (t) – Eier : Anja E Horne – Poeng: 72 (1)

Hopp Klasse I

 1. Red Wolf’s Amazing Ace (t)Stine Pernille Larsen209 (3)
2. BT Agamemnon av Nangijala (g) Kathrine Eliassen70 (1)
3. Tenterv’s Fantezi F’Akhela (t)Siri Nordgulen47 (1) 

Hopp Klasse II

 1. Red Wolf’s Amazing Ace (t)Stine Pernille Larsen124 (2)
2. BT Agamemnon av Nangijala (g) Kathrine Eliassen100 (2)

Hopp Klasse III

 1. Black Hawkwind’s Thyra (t)Anja E Horne39 (1)


Veteraner som får poeng for BIR/BIM i ordinær konkurranse, tar disse med seg i veteranklassen, om de blir BIR/BIM veteran. I konkurranser der det ikke avholdes gruppefinaler teller BIS-plassering som gruppeplassering, utover dette teller ikke BIS-plasseringer med i utregning av Årets Belger.

I alle eksteriørklasser teller 5 utstillinger. Det deles ut diplom for groenendael, groenendael veteran, laekenois, laekenois veteran, malinois, malinois veteran, tervueren, tervueren veteran. 

Generelt:


Alle som vil være med og konkurrere om Årets Belger må være medlem i NBFK og hunden skal være en Belgisk Fårehund.

Hunden skal også være registrert i NKK..

Eieren/føreren skal være medlem av NBFK på det tidspunktet for poengoppnåelse, også når premien utdeles.

Prøven/utstillingen må også være godkjent av NKK.

Utstilling ordinær Veteran
CERT 1 poeng 1 poeng
CK 1 poeng 1 poeng
res.CERT 0,5 poeng 0,5 poeng
CACIB 5 poeng  
res.CACIB 3 poeng  
BIR /BIR vet 5 poeng 5 poeng
BIM /BIM vet 3 poeng 3 poeng
BIG/BIS – veteran 17 poeng 17 poeng
2 BIG, 2BIS – vet 14 poeng 14 poeng
3 BIG , 3 BIS – vet 11 poeng 11 poeng
4 BIG, 4 BIS – veteran 7 poeng 7 poeng
per uttslått hund 0,5 poeng

0,5 poeng